Dlaczego, dla kogo i o czym

W jakim celu stworzyłam tę stronę?

„Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku”– Siddhartha Gautama.

Ta strona stanowi właśnie ten pierwszy krok. Tutaj zaczyna się moja podróż w głąb siebie, miejsce mojej pracy nad sobą.

„Jeżeli informacje, które przekazujemy, przedstawiają wartość doraźną, wówczas mamy do czynienia z przekazywaniem doświadczeń. To z kolei służy budowaniu za pomocą języka obrazu świata, w którym żyjemy, porządkowaniu go, byśmy umieli w nim żyć. Tak więc, mówiąc, przybliżamy i oswajamy świat.” – Andrzej Markowski, Jak dobrze mówić i pisać po polsku, Warszawa 2000, s.40.

Taki jest właśnie cel każdego tekstu, w tym również mojego. Ta strona jest moją podróżą, podczas której przybliżam i oswajam świat za pomocą słów. Poruszam tematy dotyczące rozwoju osobistego, duchowości, buddyzmu. Choć początki były inne i dotykały religii oraz ateizmu, jednak wszystkie wpisy są nieodłączną częścią mnie. Układają się w jedną całość i tworzą drogę, którą szłam i pokazują zmiany jakie w wyniku tego zaczęły następować.

Jest to więc poniekąd blog filozoficzny, ponieważ tu odpowiadam sobie na pytanie „kim jestem?”. Tu wnikam wgłąb siebie, w głąb mojej duszy.

Jeśli chcesz, możesz pójść ze mną przez chwilkę. Możesz się do mnie odezwać i zostawić swój ślad w postaci komentarza. Możesz również w każdej chwili opuścić to miejsce, jeśli podróż nie będzie Ci odpowiadać.

Piszę przede wszystkim dla siebie. Nie piszę dla Ciebie. Mój blog nie jest ukierunkowany na czytelnika. Nie ma charakteru komercyjnego. Nie jest stworzony ani pod publikę, ani by zyskać czyjąś przychylność. Cel jest jasny, ma mi pomóc układać i oswajać mój własny świat.

Układam, oswajam, próbuję zobaczyć rzeczywistość taką, jaka jest. Poza tym, to moja pasja, którą zajmuję się dla niej samej, niezależnie od sukcesu, zarobku czy zainteresowania. Przede wszystkim – nie znaczy, że wyłącznie. Piszę również z myślą o moich córkach. W taki sposób zostawiam im cząstkę mnie samej, najcenniejsze słowa, przemyślenia, które chciałabym im przekazać, gdy mnie zabraknie.

Poruszam tutaj zagadnienia, które miały wpływ na moje życie i wniosły do niego jakieś doświadczenie. W każdym tekście doszukacie się mnie samej. Lubię czytać teksty, które są doświadczeniem osoby piszącej. Teksty, które pisane są z serca, nie pod publikę, nie dla zarobku. Tak też sama staram się pisać.

Reklamy