O blogu

„Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku”– Siddhartha Gautama.

Ta strona stanowi właśnie ten pierwszy krok. Tutaj zaczyna się moja podróż w głąb siebie, miejsce mojej pracy nad sobą. Wszystkie wpisy są nieodłączną częścią mnie. Układają się w jedną całość i tworzą drogę, która zaczęła się od ujawnienia światopoglądu i pokazują zmiany jakie w wyniku tego zaczęły następować.

W jakim celu stworzyłam tę stronę? Wiadomo, iż najlepszym pośrednikiem w kontaktach międzyludzkich jest język. Jest on najdoskonalszym środkiem służącym do przekazywania i gromadzenia informacji.

„Jeżeli informacje, które przekazujemy, przedstawiają wartość doraźną, wówczas mamy do czynienia z przekazywaniem doświadczeń. To z kolei służy budowaniu za pomocą języka obrazu świata, w którym żyjemy, porządkowaniu go, byśmy umieli w nim żyć. Tak więc, mówiąc, przybliżamy i oswajamy świat.” – Andrzej Markowski, Jak dobrze mówić i pisać po polsku, Warszawa 2000, s.40.

Taki jest właśnie cel każdego tekstu, w tym również mojego. Ta strona jest moją podróżą, podczas której przybliżam i oswajam świat za pomocą słów. Poruszam tematy dotyczące rozwoju osobistego, duchowości, buddyzmu, religii i ateizmu.

Jeśli chcesz, możesz pójść ze mną przez chwilkę. Możesz się do mnie odezwać i zostawić swój ślad w postaci komentarza. Możesz również w każdej chwili opuścić to miejsce, jeśli podróż nie będzie Ci odpowiadać.

Nie pokażę Ci całego mojego świata, a jedynie niewielką część mojej duszy. Nie zachęcę kolorowymi zdjęciami, by zyskać więcej czytelników.

Piszę przede wszystkim dla siebie. 

Układam, oswajam, próbuję zobaczyć rzeczywistość taką, jaka jest. Poza tym, to moja pasja, którą zajmuję się dla niej samej, niezależnie od sukcesu, zarobku czy zainteresowania. Przede wszystkim – nie znaczy, że wyłącznie. Piszę również z myślą o moich córkach. W taki sposób zostawiam im cząstkę mnie samej, najcenniejsze słowa, przemyślenia, które chciałabym im przekazać, gdy mnie zabraknie.

Poruszam tutaj zagadnienia, które miały wpływ na moje życie i wniosły do niego jakieś doświadczenie. W każdym tekście doszukacie się mnie samej. Lubię czytać teksty, które są doświadczeniem osoby piszącej. Teksty, które pisane są z serca, nie pod publikę, nie dla zarobku. Tak też sama staram się pisać.