Z cyklu: „Myśl na dziś”

I dodatek ode mnie. ZAWSZE BĄDŹ SOBĄ. Najpierw pokochaj i zaakceptuj siebie. Bez tego nie nauczysz się kochać i akceptować innych.Chciałabym powiesić sobie tablicę z takim tekstem w salonie na ścianie… Ten tekst i pewnie jeszcze kilka innych, zamiast obrazów… By pamiętać ważne słowa, by patrzeć na nie codziennie i powtarzać jak mentrę, kiedy komuś będzie źle lub będzie potrzebował motywacji.

Dzielę się z Tobą sobą. Tak z Tobą… Tu pojawia się pytanie. Czy zawsze umiemy przyjąć to, co dostajemy? No, może więcej pytań… 😉

Ile razy odrzucamy kogoś, kto nam daje siebie takim, jakim w tej chwili jest? Nie zawsze siebie silnego, czasem słabego, upadłego, złego, wściekłego. Spojrzyjmy teraz w powyższy tekst i przeczytajmy jeszcze raz zdanie o emocjach. Czy złość, gniew lub smutek i łzy mogą być piękne? To chyba zależy jak na to spojrzymy, jak do tego podejdziemy. Jeśli odstawimy siebie na bok, otrzemy łzy i uspokoimy wzburzone fale, to będzie to piękne. A jeśli nam się nie uda? Będziemy szukali winnych? W sobie czy w tej drugiej osobie? Może jeszcze w kimś innym? Odstawimy nasze perspektywy na bok, nasz sposób widzenia i spróbujemy zaakceptować inny? Zastanowimy się nad sobą głębiej, czy raczej zwalimy winę na tego kogoś, obrazimy się i walniemy klasycznego focha? Bo ktoś nie spełnił naszych oczekiwań. Nie jesteś taki, jak mi się wydawało, więc spadaj. Ile razy Ci się wydawało i dlaczego w ogóle Ci się wydawało? Zastanawiałaś/eś się na tym? Twoje oczekiwania?! Nie żyjemy po to, by spełniać czyjeś oczekiwania. Mamy żyć własnym życiem, własnymi marzeniami. Dawać siebie innym i uczyć się jak ten dar przyjmować od innych. Uczyć się jak być człowiekiem, po prostu. Obyśmy wszyscy zdążyli, zanim to życie nam się skończy.
A czasem nawet nie spróbujemy, zostawimy tego kogoś we łzach samemu sobie…
 
Jeden tekst, jedna sentecja, a pytań tak wiele… I słów jeszcze tak wiele.
Reklamy

Komentarze nie są moderowane. Masz inne zdanie? To nie kółko wzajemnej adoracji. Wal śmiało. Chcesz coś dodać?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.